Bezpieczeństwo IT

Zabezpieczenie kluczowej infrastruktury IT i zapewnienie ciągłości produkcji – serwerownia mobilna, case study

Opiekun Klienta Biznesowego
Tomasz Stefańczak
Opiekun Klienta Biznesowego

Powiązane usługi

Tagi

OLSA Poland Sp z o.o. to firma produkcyjna z branży oświetleniowej, która stała się częścią grupy MAGNA LIGHTING. Jako podmiot realizujący produkcję urządzeń na wysoką skalę, OLSA dba o infrastrukturę informatyczna, dzięki której wszystkie procesy produkcyjne są realizowane bez zakłóceń.

Celem realizacji projektu było zabezpieczenie systemów produkcyjnych, uwzględniając także kwestie bezpieczeństwa przeciwpożarowego systemów IT. Zapewnienie ciągłości produkcji było priorytetem.

Głównym problemem klienta był brak miejsca na posiadaną infrastrukturę, wymagającą odpowiedniego środowiska pracy, taką jak serwery, oraz konieczność podniesienia poziomu bezpieczeństwa danych, zwiększenia mocy obliczeniowej i przestrzeni dyskowej.

Po połączeniu organizacji OLSA i MAGNA konieczne było też dostosowanie infrastruktury IT do wymagań koncernu MAGNA. Rozwiązaniem okazała się kontenerowa serwerownia mobilna.

Wdrożenie Mobilnego Data Center w OLSA

W trakcie realizacji projektu dostarczono kontenerową serwerownię wyposażoną w serwer Dell VxRail, składający się z trzech NOD oraz wymieniono 50 punktów dostępowych (Access Points) na nowe urządzenia dostarczone przez klienta.

Dell VxRail to infrastruktura hiperkonwergentna, która umożliwia szybkie i elastyczne skalowanie środowiska IT podobnie do chmury, ale jest bardziej wydajna i dostępna dla użytkownika. Pozwoli ona klientowi na rozbudowę infrastruktury IT w takim tempie, w jakim będzie wymagał tego rozwój potrzeb biznesowych firmy.
 
Wdrożenie punktów dostępowych obejmowało wymianę starych urządzeń na nowe, utworzenie adresacji sieci
i przełączenie infrastruktury na nowe AP. Zostało to zrealizowane podczas festiwalu Przystanek Woodstock, który zlokalizowany był w niewielkiej odległości. W związku z tym dostęp do infrastruktury obiektów produkcyjnych

był utrudniony i ze względu na zaostrzone procedury wymagał dodatkowej weryfikacji – zastosowano w tym celu
specjalne przepustki. Konfiguracja nowych serwerów i migracja całego środowiska produkcyjnego ze starych serwerów
do VxRail została wykonana w 3 dni.

Mobile Data Center - bezpieczeństwo danych w customizowanym wydaniu

Ważnym elementem projektu było dostarczenie niezależnego Mobilnego Data Center Perceptus w kontenerze wykonanym w customizowanych wymiarach, pozwalających na jego umiejscowienie w zaplanowanej lokalizacji wewnątrz jednej z hal.

Specyfika tej lokalizacji polegała na tym, że serwerownia mobilna musiała zmieścić się pomiędzy kolumnami wspierającymi konstrukcje hali, dlatego wymiary zostały specjalnie zmodyfikowane.

Zadania realizowane w konsoli dotyczą zagadnień ochrony punktów końcowych, zarządzania siecią oraz monitorowania zasobów. Zastosowanie kontenerowej serwerowni pozwoliło na zapewnienie bezpiecznej lokalizacji infrastruktury serwerowej. Dzięki temu zapewnienie ciągłości produkcji zostało zabezpieczone od tej strony.

Szkolenie administratorów

Elementem wdrożenia było szkolenie administratorów urzadzeń serwerowych z konfiguracji i obsługi Dell VxRail.
Szkolenie w wymiarze 16 h zrealizowano stacjonarnie w Zielonej Górze, w siedzibie firmy Perceptus.

Projekt zrealizowany przez:
partnerzy wdrażający kontenerowa serwerownia mobilna
Rozważasz Data Center w niestandardowej lokalizacji? chcesz, aby byłA to kontenerowa serwerownia mobilna?

Skontaktuj się z nami!

Zostaw dane - oddzwonimy

Nasz specjalista odezwie się do Ciebie najpóźniej kolejnego dnia roboczego. Nie musisz wypełniać pola wiadomości, ale krótka informacja o interesującym Cię temacie rozmowy będzie dla nas cenną wskazówką.

Powiązane usługi