Bezpieczeństwo IT

Systemy dbające o bezpieczeństwo Twojego serwera

Dyrektor sprzedaży
Łukasz Zajdel
Dyrektor Sprzedaży

Powiązane usługi

Tagi

Obiekty o szczególnie ważnym znaczeniu wymagają bardzo precyzyjnych narzędzi nadzorujących ich pracę. Dlatego w Mobile Data Center zastosowano szereg systemów chroniących i nadzorujących pracę serwera marki VESDA.

Guziki gaszenia

Sieć systemów dbających o bezpieczeństwo serwera

Urządzenie wyposażone jest w detektor z laserową komorą analityczną o zwiększonej czułości oraz sieć stale pobierających powietrze z obszaru chronionego rurek ssących. Takie rozwiązanie pozwala na precyzyjną analizę i umożliwia reakcję na potencjalne zagrożenie pożarem w fazie gdy dym jest jeszcze niewidoczny dla oka.

Aktywny system detekcji dymu zintegrowany z pompą ssącą, która jest niezależna od obecności w pobliżu detektora prądów powietrza. Dzięki temu system może pracować w warunkach zarówno bardzo intensywnej wymiany powietrza, aż po jego brak.

Ważnym elementem urządzeń detekcyjnych jest filtr o dwukomorowej konstrukcji. Pozwala on optymalnie chronić głowicę lasera co przyczynia się do zachowania sprawności infrastruktury nawet w przypadku wysokiego zanieczyszczenia powietrza.

System vesta

Modułowość czyli zmniejszone koszta eksploatacji

Istotną zaletą systemu VESDA jest jego modułowa konstrukcja. Przyczynia się ona do precyzyjnego doboru urządzeń serwera co bezpośrednio przekłada się na zmniejszone koszta eksploatacji.

Dodatkowym atutem są cztery programowalne progi alarmowe. W zależności od krzywej rozwoju pożaru pozwalają na odpowiednią reakcję bez względu na warunki panujące w obszarze chronionym.

Bezpieczeństwo serwera z troską o środowisko

System VESDA połączony z wysokowydajnymi środkami gaśniczymi przeznaczonymi do gaszenia pożarów w serwerowniach i mobilnych serwerach.

W trosce o środowisko zastosowano specjalne odczynniki, posiadające zerowy potencjał niszczenia ozonu. 

Wysoka wydajność urządzeń detekcyjnych, modułowa budowa oraz łatwość serwisowania to niewątpliwe zalety. Powodują, że Mobile Data Center, jest pod stałym nadzorem najwyższej klasy urządzeń przeciwpożarowych.

Powiązane usługi