Bezpieczeństwo IT

Dlaczego firmy decydują się na Mobilne Data Center?

Mobilne serwerownie cieszą się na świecie coraz większą popularnością, świetnie sprawdzają się jako wsparcie dla głównej stacjonarnej serwerowni.
Opiekun Klienta Biznesowego
Krystian Starościc
Opiekun Klienta Biznesowego

Powiązane usługi

Tagi

Mobilne serwerownie cieszą się na świecie coraz większą popularnością, świetnie sprawdzają się jako wsparcie dla głównej stacjonarnej serwerowni. Mogą też pełnić rolę backupu w przypadku awarii lub są stosowane jako tymczasowe rozwiązania w przypadku zmiany siedziby firmy czy pilnej potrzeby uruchomienia serwera w terenie.

Coraz częściej mobilna odsłona serwerowni zastępuje klasyczne, stacjonarne rozwiązania. Powodów dla, których firmy decydują się na serwerownie kontenerowe jest wiele, począwszy od redukcji kosztów, poprzez skalowalność i łatwość w rozbudowie aż po modułowość, która znacznie upraszcza serwis i konserwację.

Szybkość użycia w zgodzie ze standardami

Ponadto szereg norm, które musi spełnić ówczesna serwerownia powoduje, że przedsiębiorcy wolą zdecydować się na mobilną kontenerową odsłonę serwerowni z uwagi na fakt, że takie rozwiązanie spełnia wszystkie obostrzenia oraz jest gotowa do użycia w bardzo szybkim czasie.

Mobilne Data Center to nasz autorski produkt, który zawiera w sobie całą infrastrukturę informatyczną wraz z autorskim oprogramowaniem oraz posiada szereg najnowszych rozwiązań gwarantujących najwyższy poziom bezpieczeństwa.

W zależności od potrzeb Mobile Data Center można konfigurować w dowolny sposób oraz łączony w zestawy, które pozwalają dopasować możliwości obliczeniowe do własnych wymagań. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie z uwagi na fakt, że w miarę upływu czasu mogą zmienić się oczekiwania dotyczące infrastruktury sieciowej.

Mobilne Data Center

Dedykowane mobilne rozwiązania

Wartym uwagi jest również mobilny aspekt rozwiązań kontenerowych, ponieważ zdarza się, że trzeba zmienić miejsce prowadzenia działalności lub uruchomić urządzenia wymagające centrum danych w terenie.

W ramach usług Mobilnego Data Center, można uzyskać dostęp do zasobów, które realizowane są w ramach tej platformy takich jak, bezpieczna wirtualizacja konsoli zarządzającej zasobami, bezpieczny backup wraz z szyfrowaniem przy użyciu kluczy kryptograficznych oraz możliwość tworzenia wirtualnej infrastruktury indywidualnie skonfigurowanej dla aktualnych potrzeb.

Całość możliwa jest do uruchomienia w bardzo krótkim czasie. Do działania wymaga jedynie źródła zasilania oraz dostępu do sieci. Jest to szczególnie przydatne w przypadku, kiedy wymagane jest szybkie postawienie serwera lub uruchomienie jednostki zastępczej w celu umożliwienia zapewnienia ciągłości firmy.

Powiązane usługi