Bezpieczeństwo IT

Korzyści dla firm z wdrożenia podpisu elektronicznego.

Opiekun Klienta Biznesowego
Mateusz Fórmański
Opiekun Klienta Biznesowego

Powiązane usługi

Tagi

Jednym z nieodzownych elementów prowadzenia przedsiębiorstwa jest zajmowanie się biurokratycznymi obowiązkami. Podpisywanie umów, dokumentów czy rozliczanie się z wykonawcami to tylko część obowiązków, które mogą wiązać się z wysyłaniem dokumentów i spotkaniami, które pochłaniają dużą ilość czasu. Cyfrowe narzędzia, takie jak podpis elektroniczny ułatwiają prowadzenie przedsiębiorstwa i niosą za sobą szereg korzyści.

Prostsze i szybsze podpisywanie umów

Sprawdza czas

Jednym z podstawowych i najważniejszych zalet podpisu elektronicznego jest oszczędność czasu. Podpis elektroniczny eliminuje potrzebę osobistych spotkań i oczekiwania w kolejkach pod urzędami. Dzięki możliwość cyfrowego podpisania dokumentów w kilka chwil, znacząco redukujemy czas potrzebny na finalizację umów.

Dodatkowo możemy umożliwić podpisanie dokumentów wskazanym przez nas osobą lub jesteśmy w stanie zatwierdzić cyfrowo dokumenty w kilka osób dzięki takim rozwiązaniom jak “Pokój do podpisu” na platformie eSign.tech. Takie rozwiązanie pozwala uprościć podpisywanie umów i umożliwia grupowe sygnowanie umów bez konieczności umawiania się w jednym miejscu.

Wygoda w użytkowaniu podpisu elektronicznego

Wprowadzenie podpisu elektronicznego w firmie pozwala nie tylko na szybszy i bardziej płynny obieg dokumentów. Takie rozwiązanie sprawia, że nie musimy katalogować setek umów czy wniosków ponieważ całość jest zawarta w formie cyfrowej.

Jest to bardzo wygodna forma przechowywania dokumentów a dodatkowo mamy pewność, że są one dobrze zabezpieczone przed wyciekiem. Sam proces podpisywania dokumentów jest również maksymalnie uproszczony. W przypadku eSign.tech wymaga jedynie urządzenia z dostępem do internetu i dowodu osobistego.

Podpisu elektronicznego

Oszczędność i ekologia

Tradycyjne podpisywanie dokumentów generuje koszty w postaci opłat za ich dostarczenie pocztą lub kurierem, kosztu wydruku i papieru oraz koszt wynagrodzenia pracownika, który musi je przygotować do druku i wysyłki. W przypadku eSign.tech wszystkie dokumenty można sfinalizować w ramach jednej platformy, bez zbędnego oczekiwania a sam proces jest maksymalnie uproszczony.

Dodatkowo, decydując się na podpis elektroniczny i minimalizując zużycie papieru w firmie nasze przedsiębiorstwo może zyskać wizerunkowo jako przyjazne dla środowiska. Podsumowując, zaimplementowanie podpisu elektronicznego w naszej firmie pozwala nam nie tylko zaoszczędzić czas i pieniądze ale pomaga zoptymalizować funkcjonowanie całego przedsiębiorstwa.

Powiązane usługi