Bezpieczeństwo IT

Mobilne Data Center

Mobilne Data Center – kompleksowe rozwiązanie dostosowane do Twoich potrzeb!

Mobilne Data Center to konfigurowalna, nowoczesna infrastruktura informatyczna umieszczona w  specjalnie przygotowanej konstrukcji kontenerowej. Takie rozwiązanie pomaga wyeliminować problem z brakiem odpowiedniego zaplecza, ponieważ głównym założeniem przy projektowaniu Mobilnego Data Center była możliwość funkcjonowania jako niezależne centrum danych firmy.

Logo Perceptus Mobile Data Center

Bezpieczeństwo danych dla Twojej firmy z Mobilnym Data Center

Container Mobile Data Center

Komplementarność opracowanych rozwiązań gwarantuje najwyższy poziom bezpieczeństwa danych oraz usprawnia działalność firmy oszczędzając przy tym szereg zasobów i czasu. Wbudowane narzędzie-platforma pozwala monitorować oprogramowanie oraz sprzęt a zbiór zabezpieczeń odpowiada za ochronę danych oraz urządzeń wewnątrz Data Center. Kontener posiada pakiet norm oraz atestów dzięki czemu zapewniona jest najwyższa jakość ochrony sprzętu

Elastyczność czyli dobór infrastruktury dostosowany do wymagań

Na przestrzeni lat potrzeby w firmie mogą się zmieniać, dlatego Mobilne Data Center może być rozbudowywane o kolejne moduły.

Konstrukcja jest przystosowana do dowolnego rozmieszczenia kontenerów i ich szybkiego uruchomienia.

W perspektywie czasu ułatwia to szacowanie potrzeb oraz ogranicza nakłady finansowe na rozbudowę infrastruktury informatycznej.

Mobile Data Center Module

Mobilność – uruchom serwer w dowolnym miejscu

Mobilność układu pozwala na jego umiejscowienie praktycznie w dowolnym miejscu a w razie potrzeby całą infrastrukturę można przenieść do nowej lokalizacji.
Modułowa konstrukcja pozwala na wydzielenie poszczególnych części co znacznie ułatwia czynności serwisowe zachowując przy tym bezpieczeństwo.
Serwer wymaga jedynie źródła zasilania i podpięcia do sieci co pozwala uruchomić go w bardzo krótkim czasie.

Dla kogo mobilne data center może być dobrym rozwiązaniem?

Data Center to usługa przeznaczona dla klientów operujących na danych wrażliwych lub osób szukających rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa danych. Jest to również optymalnie rozwiązanie przy powiększaniu serwerowni, ograniczonym dostępem do niezbędnej infrastruktury czy brakiem możliwości rozbudowy instalacji technicznych. Data Center będzie również doskonałym wyborem w przypadku konieczności dopasowania się do coraz bardziej restrykcyjnych procedur odnośnie ochrony danych wrażliwych.

Mobilne Data Center Perceptus

Dodatkowe usługi w ramach Mobilnego Data Center

Dodatkowe działania dzięki wykorzystaniu Mobilnego Data Center:

–  możliwość wirtualizacji konsoli zarządzającej zasobami sprzętowymi  i oprogramowaniem   

–  backup danych przy użyciu kluczy kryptograficznych

–  bezpieczna wirtualizacja stacji roboczej

Maksymalna wydajność bez szkody dla środowiska

Zintegrowane urządzenia w Mobilne Data Center pozwalają ograniczyć zużycie energii elektrycznej oraz wydzielanie nadmiernych ilości ciepła. Ma to pozytywny wpływ na środowisko i przekłada się również na zmniejszone koszty. Specjalna budowa kontenera zapewnia izolację akustyczną, dlatego hałas jest ograniczony do minimum. Integracja z urządzeniami przystosowanymi do przechowywania danych umożliwia rezygnację z dodatkowych urządzeń co przekłada się na jeszcze większą oszczędność energii i sprzętu.

Powiązane usługi

Perceptus sp. z o. o. © 2023