Bezpieczeństwo IT

Przełączniki Dell EMC dla sieci kampusowych

Przemysław Stróżniak
Inżynier ds. Sieci i Systemów Teleinformatycznych

Powiązane usługi

Tagi

Szukasz nowoczesnych i wydajnych urządzeń dla Twojej sieci kampusowej?

Rozwiązania Dell EMC serii N zostały zaprojektowane do modernizacji sieci komputerowej w Twojej organizacji, przy zachowaniu rozsądnych kosztów inwestycji. W ofercie możesz znaleźć niedrogie przełączniki warstwy drugiej, a także zaawansowane przełączniki warstwy trzeciej z nadmiarowymi komponentami. Urządzenia pracują pod kontrolą systemu operacyjnego Dell EMC Networking OS6 lub OS10, który zapewnia funkcjonalność, stabilność i bezpieczeństwo klasy Enterprise. Zastosowanie dobrze znanych poleceń konfiguracyjnych oraz graficznego interfejsu użytkownika dostępnego z przeglądarki internetowej ułatwia migrację z rozwiązań innych producentów.

Serwery

Bezproblemowa współpraca z rozwiązaniami innych producentów.

Seria N zapewnia obsługę protokołów bazujących na otwartych standardach. Współpracują one z rozwiązaniami innych producentów w środowisku heterogenicznym z intuicyjnym zarządzaniem. Możliwe jest uproszczenie zarządzania siecią poprzez zastosowanie standardowych narzędzi do automatyzacji jak np. Ansible bez potrzeby instalacji dodatkowych modułów.

Open Networking, czyli rozdzielenie sprzętu i oprogramowania.

Nowsze urządzenia serii N posiadają oznaczenie ON od Open Networking, oznacza to możliwość zmiany systemu operacyjnego w przełączniku na rozwiązanie od innego dostawcy – dokładnie tak jak w przypadku serwerów czy komputerów klasy PC. Zaletą takich przełączników jest możliwość zmiany oprogramowania w przypadku powstania nowych potrzeb biznesowych bez ponoszenia kosztów wymiany sprzętu na nowy. Istnieje możliwość kupna przełączników Dell EMC wraz z oprogramowaniem od innego dostawcy. W takim przypadku zyskujemy pojedynczy punkt kontaktu w Dell EMC ze wsparciem technicznym na sprzęt i oprogramowanie.

Inżynier oprogramowania i sieci

Wsparcie techniczne i aktualizacje oprogramowania.

Rozwiązania dla sieci kampusowych marki Dell EMC oferowane są z ograniczoną wieczystą gwarancją lub wsparciem technicznym ProSupport oraz ProSupport Plus. Oryginalne moduły optyczne oraz okablowanie typu DAC/AOC (ang. Direct Attach Cable/Active Optical Cable) zakupione wraz z przełącznikiem przejmują warunki wsparcia technicznego przełącznika. Nowe wersje oprogramowania Dell EMC Networking OS6, są dostępne dla klientów bez dodatkowych opłat. Niezależnie od posiadania ważnego kontraktu serwisowego co pozytywnie wpływa na całkowity koszt użytkowania sprzętu.

Przełącznik sieci Dell

Przełączniki dopasowane do potrzeb biznesowych

Portfolio zawiera bogatą ofertę modelową, co pozwala na wybór urządzeń dopasowanych do Twoich potrzeb. Wszystkie przełączniki z serii N to urządzeniami w pełni zarządzalnymi, w każdej linii modelowej dostępne są wersje z zasilaniem PoE (ang. Power over Ethernet). Aktualna oferta składa się z następujących serii urządzeń: N1500, N2200, N3200. Wśród nich można znaleźć urządzenia warstwy drugiej i trzeciej, wersje z nadmiarowymi komponentami, obsługą wymiennych modułów czy też modele z portami multigigabitowymi. W zależności od wybranego urządzenia i konfiguracji można wykorzystać szybkie połączenia typu uplink o prędkościach od 10 Gigabit Ethernet do nawet 100 Gigabit Ethernet. W ofercie producenta dostępne są także urządzenia serii S oraz Z, które zapewniają najwyższą szybkość przełączania. Produkty te są dedykowane do zastosowań w sieciach Data Center oraz jako przełączniki rdzeniowe dla sieci kampusowych.

Szukasz nowych rozwiązań sieciowych dla swojej organizacji? Skontaktuj się z nami, a przygotujemy rozwiązanie dopasowane do Twoich potrzeb.

Powiązane usługi