Bezpieczeństwo IT

Axence nVision® 12.5 – nowa wersja już dostępna

Wraz z pojawieniem się pandemii w środowisku pracy pojawiły się spore zmiany. Tryb zdalny oraz hybryowy na stałe zagościł w wielu firmach i organizacjach. Zmiany jakie wprowadza nowa wersja Axence nVision® są właśnie odpowiedzią na nowe wymagania jakie stawia rynek.
Opiekun Klienta Biznesowego
Łukasz Makowski
Opiekun Klienta Biznesowego

Powiązane usługi

Monitorowanie sieci i pracowników

Monitorowanie sieci i pracowników. Rejestr aktywności, status pracy, bezpieczeństwo i czas pracy pracowników i sieci w jednym systemie.

Tagi

Na rynku pojawiła się nowa wersja rozwiązania Axence nVision® 12.5, która wprowadza wiele nowości.

Wraz z pojawieniem się pandemii, w środowisku pracy pojawiły się spore zmiany. Tryb zdalny oraz hybrydowy na stałe zagościł w wielu firmach i organizacjach.  Zmiany jakie wprowadza nowa wersja Axence nVision® są właśnie odpowiedzią na nowe wymagania jakie stawia rynek. Rozwiązanie pozwala organizacjom utrzymać najwyższe standardy pracy zachowując jednocześnie komfort i bezpieczeństwo użytkowników. Nawet podczas korzystania ze sprzętu firmowego w czasie prywatnym.

Nowe funkcjonalności Axence nVision® 12.5

axence-nvision

Czas prywatny w module SmartTime

Ta nowa funkcjonalność pozwala dokładnie ocenić produkcyjność pracowników i zespołów, ich stopień zaangażowania, ograniczając monitorowanie jedynie do aktywności wykonywanych w godzinach pracy. Uruchomienie trybu prywatnego w SmartTime nie ma wpływu na funkcjonowanie pozostałych funkcji Axence nVision® ważnych dla bezpieczeństwa (blokady stron, monitorowanie operacji wykonywanych na plikach czy sprawdzania nośników)

Zarządzanie kontami lokalnymi w HelpDesk

Funkcjonalność pozwala w nagłych sytuacjach zdalnie przekazywać uprawnienia administratora użytkownikowi, aby mógł instalować potrzebne aplikacje czy aktualizacje.

Pojawienie się tej funkcjonalności powoduje, że nie ma już potrzeby trwałego przekazywania pracownikom zbyt wysokich uprawnień.

axence-nvision-konsola

Blokady w module Users

Możliwość blokowania uruchamiania aplikacji oraz korzystania z niezaufanych stron www to jeden z ważniejszych aspektów bezpieczeństwa, szczególnie podczas pracy zdalnej. W module Users mamy możliwość budowania reguł blokowania dla określonych lokalizacji i folderów, co pozwala na zatrzymanie wielu aplikacji na raz. Mamy też możliwość tworzenia reguł blokowania do całych grup stron internetowych, nie trzeba tworzyć  reguł do każdej strony osobno. Pozwala to zaoszczędzić sporo czasu.

Eksport logów do zewnętrznego repozytorium

Axence pozwala także monitorować pracę administratorów, którzy z racji tego, że mają większe uprawienia – mogą generować poważne incydenty. Nowa funkcjonalność pozwala przesłać logi z konsoli Axence do zewnętrznego systemu składowania logów i wykonać dodatkowe analizy. Dzięki temu zyskujemy szerszą wiedzę na temat pracy administratora. Nową funkcjonalnością jest też możliwość raportowania na temat nieudanych próbach logowania się na konto.

axence-nvision-zmiany-konsola

Powiązane usługi

Monitorowanie sieci i pracowników

Monitorowanie sieci i pracowników. Rejestr aktywności, status pracy, bezpieczeństwo i czas pracy pracowników i sieci w jednym systemie.