Bezpieczeństwo IT

ESET PROTECT Cloud? Sprawdź, dlaczego ochrona endpoint protection w chmurze to dobre rozwiązanie! 

Opiekun Klienta Biznesowego
Mateusz Fórmański
Opiekun Klienta Biznesowego

Powiązane usługi

Tagi

ESET PROTECT Cloud? Sprawdź, dlaczego ochrona endpoint protection w chmurze to dobre rozwiązanie!

Migracja do chmury to dzisiaj codzienność w wielu dziedzinach. Wystarczy zastanowić się z ilu systemów w tej formie każdy z nas korzysta codziennie wykonując swoje działania. ESET PROTECT również posiada pakiet Cloud. Warto z niego skorzystać z kilku powodów.

Szybki start lub migracja do chmury

Sama migracja zajmuje kilka minut. Wystarczy zalogować się do portalu ESET i aktywować konsolę. Jeśli jeszcze nie masz zaprojektowanej infrastruktury, nie tracisz czasu na przygotowanie odpowiedniego serwera, konfigurację dostępu sieciowych, instalację systemu operacyjnego, nie zapominając o ustawieniach backupów. 

Bezproblemowa administracja w chmurze i niższy TCO

Konsola administratora ESET

Używając konsoli w chmurze nie musisz troszczyć się o prawidłowe działanie serwera, patchowanie systemu operacyjnego czy testowanie backupów. Administratorowi odchodzą czasochłonne czynności, związane z aktualizacją konsoli do najnowszej wersji.  

Korzystanie z ESET PROTECT Cloud nie generuje  kosztów infrastruktury IT takich jak zakup serwera, serwisy gwarancyjne, licencje czy przestrzeń na backup. Kolejnym atutem jest obniżenie zużycia energii elektrycznej przez serwerownię. Koszty związane z infrastrukturą ponosi ten, kto utrzymuje chmurę.  

Posiadając urządzenie z przeglądarką internetową i dostępem do internetu od razu możesz korzystać z zalet chmury. Nie musisz tworzyć wyjątków w politykach firmowego firewalla czy ustawieniach tunelu VPN. Dostęp do konsoli masz z każdego miejsca i w każdym czasie i miejscu.  

Bezpieczeństwo usługi Cloud

ESET zabezpieczając dostęp do usługi w chmurze, stosuje najwyższe standardy. Poza szyfrowanym połączeniem (HTTPS) pozwala wykorzystywać mechanizm uwierzytelniania dwuskładnikowego (2FA). Nikt nieuprawniony nie uzyska dostępu do Twojej konsoli w chmurze.  

Działanie w chmurze to także gwarancja zawsze aktualnej wersji oprogramowania. Administrator ma dostęp do najnowszej wersji konsoli bez opóźnień i od początku może korzystać z najnowszych funkcjonalności.  

Kontrola działania urządzeń pracowników zdalnych

Zarzązanie urządzeniami pracowników zdalnych lub pracujących poza siecią firmową (LAN) bywa trudne. Konsola Cloud pozwala na to bez problemu – wystarczy, że urządzenie połączy się z internetem i masz możliwość zarządzania politykami, kontrolowania ustawień czy aktualizacji. Możesz zarządzać każdym urządzeniem, nie ma znaczenia gdzie się znajduje.   

Ochrona urządzeń dla Android/iOS w Cloud

Ważną cechą systemu ESET PROTECT Cloud jest możliwość korzystania z wielowarstwowej ochrony oraz zarządzania ustawieniami dla urządzeń z systemami Android i iOS. Wersja Cloud pozwala na monitoring aplikacji, a nawet zabezpieczenie telefonu przed kradzieżą. Telefon oraz przechowywane na nim firmowe dane stają się bezpieczniejsze.  

W chmurze możliwe jest także zarządzanie licencjami oraz konfiguracja ustawień dla firmowych biur i oddziałów terenowych. Jeśli pojawi się taka konieczność można delegować uprawnienia dla podległych administratorów. Dzięki jednej konsoli w chmurze możesz nadzorować wdrożenie ochrony w całej firmie. 

Konsola ESET PROTECT Cloud

Wsparcie techniczne

Usługa ESET PROTECT Cloud nie jest zależna od ustawień Twojej lokalnej infrastruktury. Jeśli pojawi się problem techniczny, zostanie on rozwiązany przez zespół dostawcy. Eksperci wsparcia technicznego szybciej zdiagnozują przyczyny i zapewnia efektywne rozwiązanie bez konieczności sprawdzania wersji czy systemu na jakim działa konsola.   

Argumentów za wyborem wersji cloud jest wiele. Masz wątpliwości lub pytania? Skontaktuj się z naszymi inżynierami!  

Obsługiwane pakiety

Kliknij w poniższy link i dowiedz się, jakie pakiety rozwiązania ESET Protect są obsługiwane w wersji Cloud

Sprawdź kompatybilność
Chcesz zadbać o cyberbezpieczeństwo?

Skontaktuj się z nami!

Zostaw dane - oddzwonimy

Nasz specjalista odezwie się do Ciebie najpóźniej kolejnego dnia roboczego. Nie musisz wypełniać pola wiadomości, ale krótka informacja o interesującym Cię temacie rozmowy będzie dla nas cenną wskazówką.

Powiązane wpisy

endpoint protection
Cyberbezpieczeństwo
Mateusz Fórmański

Endpoint protection – zdecydowanie więcej, niż antywirus

Jeszcze kilka lat temu edukowaliśmy naszych klientów, ale również prywatnych użytkowników internetu, że oprogramowanie antywirusowe to konieczność ze względu na rosnącą skalę infekcji. Dziś nie musimy o tym mówić, świadomość cyfrowa rośnie i bardzo rzadko zdarzają się nawet prywatni użytkownicy bez zabezpieczenia antywirusowego. Niestety, przy skali zagrożeń, z którą mamy

Czytaj artykuł

Powiązane usługi