Bezpieczeństwo IT

Raport Best in Cloud 2022

avatar
Perceptus

Powiązane usługi

Tagi

Raport Best in Cloud stanowi uzupełnienie konferencji na której wyłonione zostały najlepsze projekty i rozwiązania chmurowe. Jest kompendium wiedzy o rozwoju rynku cloud w Polsce oraz charakterystyką wszystkich projektów zgłoszonych do konkursu.

W najnowszej edycji Best in Cloud do rywalizacji przystąpiło blisko 40 produktów chmurowych zgłoszonych w 9 kategoriach.

Celem tego przedsięwzięcia jest popularyzacja najbardziej spektakularnych rozwiązań chmurowych oraz adopcja tego typu rozwiązań w coraz szerszej gammie firm.

Mobile Data Center

Na łamach raportu możemy znaleźć aż 3 produkty, które oferuje firma Perceptus.

Pierwszym z nich jest Mobile Data Center, które dodatkowo zostało nagrodzone wyróżnieniem w kategorii „Bezpieczna chmura” rywalizując z takimi firmami jak Cisco czy T-mobile.

Perceptus Mobilne Data Center to mobilny, nowoczesny kontener wyposażony w pełną infrastrukturę informatyczną. Jego cechą szczególną jest oprogramowanie do bezpiecznego zarządzania infrastrukturą.

Rozwiązanie pozwala utworzyć bezpieczną, prywatną chmurę oferującą najwyższy poziom zabezpieczenia danych. Usługa przeznaczona jest dla klientów wykonujących różnego rodzaju operacje i procesy elektroniczne związane z przechowywaniem i przetwarzaniem wrażliwych danych.   

eSign.tech

Kolejnym produktem jest platforma do kwalifikowanego podpisu elektronicznego eSign.tech.

eSign.Tech to usługa kwalifikowanego podpisu elektronicznego zapewniająca bezpieczeństwo, oszczędność oraz usprawnienia w zakresie obiegu dokumentów. Usługa dostępna jest na komputerach osobistych oraz smartfonach, dostarczając pełną mobilność wymaganą w nowoczesnym środowisku biznesowym.

eSign.Tech opiera się na modelu usługowym SaaS, dzięki czemu rozwiązanie umożliwia dostęp do platformy na szerokim spektrum urządzeń.

SOC Perceptus

Ostatnim z prezentowanych przez naszą firmę rozwiązań jest Security Operations Center ( Centrum Usług Bezpieczeństwa )

Security Operations Center jest kompleksową usługą zaprojektowaną, aby zwiększać bezpieczeństwo funkcjonowania przedsiębiorstw oraz umożliwić im szybszą, bardziej skoordynowaną reakcję w przypadku wystąpienia ataku. Priorytetem SOC jest zapewnienie najwyższej jakości ochrony danych firm oraz organizacji. Grupa inżynierów ds. cyberbezpieczeństwa w czasie rzeczywistym analizuje i zapobiega incydentom, które potencjalnie mogłyby zagrozić funkcjonowaniu firmy. Dzięki specjalnemu oprogramowaniu, specjaliści są w stanie zapobiegać atakom bezpośrednio po wykryciu.

Ponadto moduł analityczny umożliwia rozłożenie incydentu na czynniki pierwsze co znacząco ułatwia analizę a w dalszej perspektywie pozwala na lepsze przygotowanie się do przyszłych zagrożeń.

Cały raport Best in Cloud 2022 dostępny jest poniżej

Powiązane usługi