Bezpieczeństwo IT

Perceptus w programie PWCyber

Tworzymy cyberbezpieczne jutro na wielu poziomach, od dziś z PWCyber.
avatar
Perceptus

Powiązane usługi

Tagi

Perceptus sp. z o. o. dołącza do grona partnerów współpracujących w ramach Programu PWCyber prowadzonego przez Ministra Cyfryzacji.

– W Perceptus od lat zabezpieczamy i edukujemy klientów, ale też szeroko rozumiane otoczenie naszej organizacji. Tworzymy cyberbezpieczne jutro na wielu poziomach, od lokalnego środowiska akademickiego, uwzględniając studentów, dla których realizujemy nieprzerwanie od 9 lat program Perceptus IT Security Academy na Uniwersytecie Zielonogórskim, przez instytucje publiczne, po klientów z sektora prywatnego. Przystąpienie do Programu Współpracy w Cyberbezpieczeństwie to dla nas naturalny etap rozwoju w tym zakresie. Cieszę się, że będziemy mogli wymienić się doświadczeniami w ramach tak potrzebnej inicjatywy Ministerstwa Cyfryzacji – podsumowuje Jacek Starościc, założyciel i Prezes Zarządu Perceptus sp. z o. o. 

Jednym z wieloletnich programów realizowanych przez firmę jest Akademia Perceptus prowadzona w ramach współpracy z Uniwersytetem Zielonogórskim, która nie tylko podnosi kompetencje w dziedzinie cyberbezpieczeństwa, ale również motywuje przedsiębiorcze jednostki do rozwoju kompetencji projektowych i biznesowych. W tyglu kompetencji inżynierów Perceptus oraz współpracujących wydziałów: Informatyki, Elektrotechniki i Automatyki oraz Ekonomii i Zarządzania akademia wpiera start-upy zakładane przez studentów, dając im szansę wejścia na rynek.

 Program Współpracy w Cyberbezpieczeństwie  to z kolei realizowana przez Ministra Cyfryzacji inicjatywa o charakterze wymiany partnerskiej z sektorem prywatnym. Celem porozumienia jest wzmocnienie krajowego systemu cyberbezpieczeństwa Rzeczypospolitej Polskiej. W jego ramach firmy technologiczne, zarówno krajowe, jak i korporacje o skali międzynarodowej, współpracując ze sobą dzielą się doświadczeniami na drodze do zwiększenia bezpieczeństwa cyfrowych procesów i podniesienia świadomości użytkowników w zakresie zagrożeń cyfrowych. 

Mając wieloletnie doświadczenie w zakresie praktycznego wdrażania zabezpieczeń, jak i w zakresie szkolenia na temat cyberbezpieczeństwa, będziemy aktywnie wspierać realizację programu.

Więcej o nas

Powiązane usługi