Bezpieczeństwo IT

Porównanie UTM / NGFW

Tworzymy cyberbezpieczne jutro

Dlaczego warto sprawdzić różne opcje? Porównanie UTM / NGFW

Urządzenia UTM łączą w sobie różne funkcje zabezpieczające sieć wewnętrzną, takie jak zapory sieciowe, antywirus, antyspam, filtracja treści web oraz wykrywanie i zapobieganie włamaniom: IDS/IPS.

Dzięki temu jedno urządzenie może zapewnić kompleksową ochronę przed różnymi zagrożeniami, eliminując potrzebę stosowania wielu rozproszonych rozwiązań. Dlatego tak ważne jest, by wybrać optymalne urządzenie dla swojej infrastruktury.

Błędy popełnione na etapie wyboru rozwiązania mogą skutkować znacznym wzrostem TCO rozwiązania, czyli jego kompleksowego kosztu. Urządzenie o zbyt małej wydajności wprowadza opóźnienia w sieci . To może negatywnie wpłynąć na wydajność pracy w organizacji.  Naprawa takiego błędu po zakupie  wymaga wymiany na lepsze urządzenie lub rozbudowy za pomocą licencji umożliwiającej zwiększenie wydajności tzw. „pay-as-you-go”. Oba rozwiązania generują dodatkowe koszty. O tym od czego zależy cena UTM pisaliśmy na naszym blogu (kliknij)

 

Porównywarka UTM/NGFW - łatwa konfiguracja potrzebnych parametrów

Odpowiadając na poszczególne pytania uwzględnij wszelkie czynniki, które mogą mieć wpływ na sytuację firmy. Na większości ekranów znajdziesz pytania pomocnicze, które ułatwią Ci przeprowadzenie konfiguracji. Zbierz potrzebne informacje i wytypuj rozwiązania godne rozważenia.

Poznaj 3 najbardziej dopasowane rozwiązania UTM / NGFW – zrób porównanie UTM

Po uzupełnieniu wszystkich odpowiedzi otrzymasz zestawienie prezentujące maksymalnie 3 najbardziej dopasowane rozwiązania, które spełniają kryteria wynikające z Twoich odpowiedzi. W bazie danych technicznych porównywarki uwzględniliśmy najbardziej znane marki urządzeń UTM.

Ceny rozwiązań zostały zebrane na podstawie weryfikacji cen danych modeli, dostępnych w internecie. Nie zawierają rabatów i wymagają weryfikacji u oficjalnego dystrybutora danej marki. Można potraktować je jako orientacyjny rząd wielkości, ale nie stanowią one oferty handlowej. 

 
Perceptus sp. z o. o. © 2023