Dołącz do
Perceptus IT Security Academy!

Skorzystaj z darmowej serii szkoleń, które otworzą Ci drzwi do kariery w świecie IT

Perceptus zaprasza na cykl szkoleń

VIII Edycja
“PERCEPTUS IT SECURITY ACADEMY"

Skupiamy się na edukacji młodych ludzi, którzy chcą poznać tajniki cyberbezpieczeństwa. Nasi specjaliści IT będą prowadzą wykłady i warsztaty, dzięki czemu akademia ma charakter nie tylko teoretyczny, ale również praktyczny.  

Już w październiku 2023 startuje kolejna edycja!

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Cel akademii

Prężnie działamy, aby młodzi ludzie zaczęli uświadamiać sobie jak ważne jest bezpieczeństwo w Internecie i nie tylko. Nasi wykwalifikowani, certyfikowani specjaliści do spraw cyberbezpieczeństwa IT przedstawiają działania, dzięki którym każdy z nas będzie mógł poznać kwestie związane z zagrożeniem w sieci. Odpowiadamy na pytanie “Jak skutecznie się przed nimi bronić i im zapobiegać?”.

Co zyskają uczestnicy Akademii?

  • Niepowtarzalną i zupełnie darmową szanse na zdobycie unikatowej wiedzy z zakresu cyberbezpieczeństwa
  • Współpracę z najlepszymi specjalistami oraz praktykami tej dziedziny
  • Możliwość budowania marki osobistej, portfolio
  • Realną możliwość zatrudnienia w jednej z najlepszych informatycznych spółek w regionie, w której działania obiegły już cały kraj

Zapisy zakończone

Harmonogram Perceptus IT Security Academy 2022/23

Tematyka zajęć:

Przedstawienie firmy i jej działalności. Omówienie planu na prowadzenie zajęć w tym roku. Wprowadzenie do realizowanego tematu.

Przedstawienie procesu tworzenia oprogramowania i dobrych praktyk. Zaprezentowanie ścieżki od projektu, przez programowanie i testowanie, aż po wdrożenie. Wykorzystanie programów do kontroli wersji

Na zajęciach omówiona zostanie podstawowa zasada działania Hardware Security Module, różne mechanizmy kryptograficzne wykorzystywane w urządzeniach oraz przykłady ich użycia. Zaprezentowane zostaną różnice pomiędzy dostępnymi rodzajami sprzętowymi modułów bezpieczeństwa. Naświetlony zostanie cel wykorzystania HSM i korzyści płynące z zastosowania rozwiązania. Zostaną również omówione zasady bezpieczeństwa przy obsłudze HSM i pierwszej konfiguracji.

Sprawdzone porady przy prowadzeniu projektu informatycznego, zaprezentowanie sposobów na określenie celów i wytycznych. Opisanie procesu przygotowania specyfikacji techniczno-funkcjonalnych. Nakreślenie sytuacji, w których niezbędne jest jasne określenie wytycznych w projekcie.

Podczas zajęć, omówione zostaną procedury etycznego testowania aplikacji internetowych. Przedstawione zostaną narzędzia używane przez testerów i hakerów. Wykład wskaże studentom występujące w programach komputerowych podatności i jak ich szukać

Odpowiemy na pytanie dlaczego jasna i zwięzła komunikacja jest tak ważna w branży IT oraz jakie wyzwania z tym związane stają przed programistami. Przedstawimy najlepsze praktyki, techniki i narzędzia, które pomogą w codziennej pracy dewelopera, zarówno w kontaktach z zespołem, jak i z klientami.

Podsumowanie akademii. Wyłonienie zwycięzców wraz z najlepszym projektem. Zakończenie akademii.

Prelegenci

Szkolenia poprowadzą dla Was:

Michał Łysak
Zewnętrzny Konsultant
Oleksii Doroshenko
Konsultant ds. techniczno-wdrożeniowych
Oliver Dedowicz
Zewnętrzny Konsultant

Organizator:

Patronat:

Partnerzy wydarzenia: