Dołącz do
Perceptus IT Security Academy!

Skorzystaj z darmowej serii szkoleń, które otworzą Ci drzwi do kariery w świecie IT

Perceptus zaprasza na cykl szkoleń

VIII Edycja
“PERCEPTUS IT SECURITY ACADEMY"

Skupiamy się na edukacji młodych ludzi, którzy chcą poznać tajniki cyberbezpieczeństwa. Nasi specjaliści IT, będą prowadzić wykłady jak i warsztaty, dzięki czemu akademia będzie miała charakter teoretyczny i praktyczny.  Zainteresowanych zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza, w celu uzyskania szczegółowych informacji.

25 października 2022 r. godzina 9:20

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Cel akademii

Prężnie działamy, aby młodzi ludzie zaczęli uświadamiać sobie jak ważne jest bezpieczeństwo w Internecie i nie tylko. Nasi wykwalifikowani, certyfikowani specjaliści do spraw cyberbezpieczeństwa IT przedstawiają działania, dzięki którym każdy z nas będzie mógł poznać kwestie związane z zagrożeniem w sieci. Odpowiadamy na pytanie “Jak skutecznie się przed nimi bronić i im zapobiegać?”.

Co zyskają uczestnicy Akademii?

  • Niepowtarzalną i zupełnie darmową szanse na zdobycie unikatowej wiedzy z zakresu cyberbezpieczeństwa
  • Współpracę z najlepszymi specjalistami oraz praktykami tej dziedziny
  • Możliwość budowania marki osobistej, portfolio
  • Realną możliwość zatrudnienia w jednej z najlepszych informatycznych spółek w regionie, w której działania obiegły już cały kraj

Zapisy zakończone

Harmonogram Perceptus IT Security Academy

Tematyka zajęć:

Przedstawienie firmy i jej działalności. Omówienie planu na prowadzenie zajęć w tym roku. Wprowadzenie do realizowanego tematu.

Przedstawienie procesu tworzenia oprogramowania i dobrych praktyk. Zaprezentowanie ścieżki od projektu, przez programowanie i testowanie, aż po wdrożenie. Wykorzystanie programów do kontroli wersji

Na zajęciach omówiona zostanie podstawowa zasada działania Hardware Security Module, różne mechanizmy kryptograficzne wykorzystywane w urządzeniach oraz przykłady ich użycia. Zaprezentowane zostaną różnice pomiędzy dostępnymi rodzajami sprzętowymi modułów bezpieczeństwa. Naświetlony zostanie cel wykorzystania HSM i korzyści płynące z zastosowania rozwiązania. Zostaną również omówione zasady bezpieczeństwa przy obsłudze HSM i pierwszej konfiguracji.

Sprawdzone porady przy prowadzeniu projektu informatycznego, zaprezentowanie sposobów na określenie celów i wytycznych. Opisanie procesu przygotowania specyfikacji techniczno-funkcjonalnych. Nakreślenie sytuacji, w których niezbędne jest jasne określenie wytycznych w projekcie.

Podczas zajęć, omówione zostaną procedury etycznego testowania aplikacji internetowych. Przedstawione zostaną narzędzia używane przez testerów i hakerów. Wykład wskaże studentom występujące w programach komputerowych podatności i jak ich szukać

Omówienie rozwiązań wykorzystywanych do realizacji testów automatycznych. Zaprezentowanie zastosowania testów w procesie deweloperskim i ich wagi. Przedstawienie zalet wykorzystywania testów automatycznych na podstawie przykładów.

Podsumowanie akademii. Wyłonienie zwycięzców wraz z najlepszym projektem. Zakończenie akademii.

Prelegenci

Szkolenia poprowadzą dla Was:

Michał Łysak
Zewnętrzny Konsultant
Oleksii Doroshenko
Konsultant ds. techniczno-wdrożeniowych
Oliver Dedowicz
Zewnętrzny Konsultant

Organizator:

Patronat:

Partnerzy wydarzenia: