Bezpieczeństwo IT

Perceptus

Perceptus – lider w obszarze zabezpieczenia IT, który od 2008 roku realizuje ambitne projekty
Dbamy o cyberbezpieczeństwo

Rozwiązania IT dla biznesu

Od 2008 r. pomagamy naszym Partnerom w tworzeniu przyjaznego i bezpiecznego środowiska informatycznego, wspierającego realizację ich celów biznesowych.

Analizujemy potrzeby klienta w oparciu o wieloletnie doświadczeniu nabytym w trakcie wdrożeń i testów w środowiskach klienckich, uzupełnione wysokimi kompetencjami naszych inżynierów.

Tworzymy i optymalizujemy dedykowaną infrastrukturę IT.

Specjalizujemy się w projektowaniu i wdrażaniu systemów zabezpieczeń oraz ochronie infrastruktury klientów w ramach Security Operation Center, które prowadzi monitoring bezpieczeństwa IT w czasie rzeczywistym, 24/7/365.

Wdrażamy też w ich organizacjach systemy Endpoint Protection, SIEM/SOAR i specjalistyczne zabezpieczenia, które pozwalają na kontrolę dostępu do określonych obszarów i blokowanie określonych operacji na danych.

Nasi eksperci opracowują rekomendacje w zakresie konfiguracji urządzeń i oprogramowania klienta już na etapie przygotowania do wdrożenia nowych rozwiązań maksymalizując skuteczność mechanizmów zabezpieczających.Inwentaryzacja obecnie posiadanych zabezpieczeń jest kluczowa dla dalszych prac.

Aktualności

Najnowsze informacje – poznaj nas lepiej.

Perceptus jest partnerem wspierających programu Współpracy w Cyberbezpieczeństwie PWCyber. To realizowana przez Ministra Cyfryzacji inicjatywa o charakterze wymiany partnerskiej z sektorem prywatnym. Celem porozumienia jest wzmocnienie krajowego systemu cyberbezpieczeństwa Rzeczypospolitej Polskiej. W jego ramach firmy technologiczne, zarówno krajowe, jak i korporacje o skali międzynarodowej, współpracując ze sobą dzielą się doświadczeniami na drodze do zwiększenia bezpieczeństwa cyfrowych procesów i podniesienia świadomości użytkowników w zakresie zagrożeń cyfrowych.

Jesteśmy również członkiem klastra Cyber Made in Poland, którego kluczowym aspektem działalności jest podnoszenie potencjału cyberbezpieczeństwa polskich przedsiębiorców, samorządów, administracji publicznej i obywateli przy udziale innowacyjnych, rodzimych rozwiązań.Klaster angażuje się w budowanie świadomości zagrożeń i kształtowanie dobrych praktyk wśród firm i obywateli oraz intensywnie wspiera promocję polskich rozwiązań IT na rynkach globalnych.  

Media o nas

Nasi eksperci regularnie pojawiają się w mediach branżowych, ogólnopolskich, ale również lokalnych. Realizują w ten sposób działania mające na celu podnoszenie poziomu świadomości w zakresie cyberbezpieczeństwa.

07.05.2024 r.

Źródło: wnp.pl

02.04.2024 r.

Źródło: Ministerstwo Cyfryzacji

18.03.2024 r.

Źródło: Lubuskie.pl

30.03.2024 r.

Źródło: Biznes Lubuski

08.02.2024 r.

Źródło: Radio Zielona Góra

20.12.2023 r.

Źródło: Puls Biznesu

17.02.2023 r.

Źródło: Puls Biznesu

Nasi eksperci w czasopismach branżowych

06.05.2024 r.

 • Zalety pierwszego polskiego menedżera haseł

09.04.2024 r.

 • Jak SOC zabezpieczy dane Twojej firmy?

03.03.2024 r.

 • Mieliśmy atak ransomware. Co dalej? Case study

12.02.2024 r.

 • Kryptografia, a codzienność
 • Dlaczego manager haseł to dziś nie luksus, a konieczność?

08.01.2024 r.

 • Jak zabezpieczyć dane osobowe zgodnie z RODO?
 • Jak NIS2 kształtuje przyszłość cyberbezpieczeństwa w organizacjach?

05.12.2023 r.

 • Secure by Design — bezpieczne oprogramowanie już od samej koncepcji
 • Jak szyfrowanie kryptograficzne chroni zasoby firmy?

08.11.2023 r.

 • Ochrona sieci. Niedoceniany aspekt, który oszczędzi wielu zmartwień

08.10.2023 r.

 • Monitoring bezpieczeństwa. Własny zespół czy outsourcing?

Inni zauważają nasz rozwój

Od wielu lat jesteśmy nagradzani przez kapituły konkursów biznesowych i technicznych.
Otrzymaliśmy wyróżnienia między innymi w kategoriach takich jak:  innowator, pracodawca, firma przyjazna młodym…

CSR - edukacja, kultura, zdrowie, sport

Realizujemy działania prospołeczne, edukacyjne i sportowe.

Szczególnie bliskie są nam tematy związane z rozwojem kompetencji młodzieży, które w przyszłości będą miały kluczowe znaczenie dla rozwoju naszego regionu. Z tego powodu od 2004 roku organizujemy Perceptus IT Security Academy, angażujemy się w projekty grupowe ze studentami, a także wspieramy konferencje i projekty realizowane przez studentów.

Nie obca jest nam również kultura – regularnie wspieramy akcje organizowane przez Muzeum Ziemii Lubuskiej. Wsparcie tego obszaru trwa od lat, Prezes Zarządu Perceptus został w 2010 roku wyróżniony tytułem Honorowego Kustosza MZL.

Wspieramy ważne inicjatywy

Celem Stowarzyszenia ProSupport jest promowanie regionu, a także wsparcie inicjatyw edukacyjnych, proekologicznych oraz sportowe.
Zobacz

Akademia Perceptus

Akademia ma na celu przekazanie wiedzy naszych specjalistów oraz umożliwienie zdobycia doświadczenia osobom zainteresowanym tematyką cyberbezpieczeństwa.
Zobacz

Seven-Perceptus Team

czyli najlepsza amatorska drużyna kolarska w województwie lubuskim! Zielonogórski Team kolarski od kilku lat podbija serca miłośników kolarstwa
Zobacz

Wspieramy ENEA STELMET ZASTAL

W 2023 roku Perceptus dołączył do grona firm wspierających drużynę koszykarską ENEA STELMET ZASTAL Zielona Góra, jako Partner Technologiczny.
Zobacz

Dostarczamy rozwiązania dla biznesu i administracji publicznej

Dostarczamy rozwiązania IT do jednostek publicznych i klientów biznesowych.
Poniżej niektórzy z naszych klientów.